Pytania i odpowiedzi

Czym jest fotografia lifestyle?

Sesje lifestyle to naturalne ujęcia przedstawiające Waszą codzienność w miejscu, w którym żyjecie- w Waszym domu. Staram się wówczas uwiecznić Wasze realne wspomnienia, prawdziwych Was… Zdjęcia wykonuję w Waszym domu, w miejscu gdzie Wy oraz Wasze pociechy czujecie się komfortowo i bezpiecznie oraz w plenerze, gdzie też bardzo szybko możecie poczuć się swobodnie. I zależy mi, aby moje fotografie opowiadały o Waszej bliskości, miłości, więzi, wspólnej zabawie, wygłupach i emocjach,  które towarzyszą Wam w życiu codziennym, ale także w szczególnych momentach. Każda moja sesja to swoboda, bez zbędnego pozowania, układania, ustawiania. Szczere uczucia i relacje pokazane naturalnie bez niepotrzebnych dodatków, które często odwracają tylko uwagę od tego co najważniejsze- od Waszych emocji. 

Sesja lifestyle odbywa się u Was w domu, lub w plenerze. W tym stylu mogę wykonać sesję ciążową, noworodkową, rodzinną oraz sesje par.

Chcesz obejrzeć przykładowe domowe sesje lifestyle? Zapraszam na BLOG.

sesja noworodkowa olsztyn

Sesja lifestyle to naturalna, inspirowana życiem historia zapisana na fotografiach. To Wasza historia pokazana moim okiem.


Jak wygląda sesja lifestyle?

Aby uchwycić Wasze emocje, prawdziwe momenty staram się Was nakierować w czasie sesji, podpowiedzieć czym możecie się zając. To nie musi być nic wielkiego, może to być wspólne czytanie bajek, gilgotki, czy codzienne przytulasy na kanapie, a może bitwa na poduszki w sypialni. Proszę Was również, abyście w miarę możliwości zapomnieli o mojej obecności i nie patrzyli w obiektyw tylko na siebie…

Czasami wycofuję się i łapię chwile, czekam, na to co wydarzy się za moment, daję Wam przestrzeń, a czasami czas na uspokojenie maluszka. Czasami cała sesja to moja rozmowa z Wami, dzięki czemu stres, napięcie mija… Ale cały czas jestem, czuwam i fotografuję.

Zazwyczaj po sesji jesteście zdziwieni, że w tak krótkim czasie, pomiędzy zabawą, kubkiem kawy i ciągłą rozmową powstało tyle zdjęć. Zdjęć tak bardzo prawdziwych i naturalnych. Zdjęć o bliskości, o Waszej rodzinie, zdjęć na których tak bardzo widać szczęście, którego czasami sami po prostu nie dostrzegacie…


Zalety domowych sesji lifestyle

Oprócz komfortu, swobody, braku konieczności pozowania, jest coś jeszcze… Wasz dom, Wasze mieszkanie tworzy piękne tło dla Waszej historii. Dopowiada nam co lubicie, czym się interesujące, skąd pochodzicie…Dzięki temu każda z sesji jest inna, wyjątkowa, bo jest Wasza i u Was. Po latach będzie budziła także wspomnienia o DOMU. Miejscu, w którym spędziliśmy nasze życie, gdzie przeżywaliśmy chwile radości, smutki, czy toczyła się nasza zwykła codzienność.

Odwiedzając Was na sesjach domowych widzę, często ile pracy włożyliście często w wykańczanie, urządzanie Waszych domów. Tym bardziej jest to kolejny atut przemawiający na korzyść sesji domowych. Jest to także okazja do upamiętnienia Waszej wspólnie tworzonej przestrzeni ? I nie są nam tu potrzebne sztuczne tła bo przecież właśnie najpiękniejszym otoczeniem będzie Wasz własny dom. Czyż nie lepiej jest położyć się z maluszkiem na swoim łóżku, czy dumnie stanąć w pokoiku Waszego dziecka? Bo to przecież zazwyczaj jedno z bardziej magicznych miejsc w Waszych domach. 

Domowe sesje to także wspaniała opcja dla osób, które cenią sobie naturalność i nie lubią pozowania.  Dla osób, które chciałyby zachować na dłużej początki wspólnego rodzinnego życia we własnym domu.

Sesje w studiu nie dają nam tego co te domowe. I choć sesji w studiu mam zdecydowanie więcej, choć staram się, żeby każda z nich była inna to one nigdy nie będą tworzyły tak pełnej, prawdziwej, autentycznej historii o Was jak te domowe…

domowa sesja olsztyn

Czy wykonuję sesje noworodkowe ?

Tak. Ale głównie domowe. Domowe sesje noworodkowe, czy niemowlęce mają więcej zalet niż popularne sesje w studiu- nie trzeba podróżować z maluszkiem, a zarówno on, jak i rodzice czują się u siebie zdecydowanie swobodniej. Nie przebieram też dzieci w kokoniki i nie wkładam ich do wiaderek, czy mis. Stawiam na naturalność i czułe objęcia rodziców. Nie wyznaczam granic wiekowych. Możemy wykonać sesję noworodkową, a jeżeli z różnych powodów nie udało Ci się przyjść na sesję w tym czasie możliwa jest także sesja niemowlęca. Nie usypiam dzieci, nie pozycjonuję, dlatego na sesję z maluszkiem możesz przyjść w dowolnym wieku.

Więcej zdjęć noworodkowych znajdziesz na BLOGU, a klikając TUTAJ wyświetlą Ci się same sesje NOWORODKOWE, te z zacisza domowego oraz z mojego studia.


Czy wykonuję sesje w studiu ?

Od 1.12.2021 niestety nie wykonuję sesji w domowym studiu. Dlaczego? Z jednego bardzo ważnego powodu, przekonaliście się wreszcie do sesji domowych 🙂

Bo nie ukrywam, że zdecydowanie wolę fotografować Wasze pociechy u Was w domu, lub w plenerze – uwierzcie dzieci czują się wtedy swobodniej i powstają piękne, pełne prawdziwych emocji fotografie. 


Lokalizacja

Mieszkam pod Olsztynem, w Łęgajnach także sesje zdjęciowe wykonuję w Olsztynie i okolicach. Często przebywam w okolicach Szczytna. Mogę dojechać też dalej, wszystko oczywiście jest do ustalenia 🙂 Dojazd 20 km od Łęgajn wliczony jest w cenę sesji, powyżej tych kilometrów doliczam 1zł/km.