Regulamin

W celu ułatwienia nam współpracy, uniknięcia wielu nieporozumień i ze względu na ilość drukowanych umów postanowiłam stworzyć REGULAMIN sesji zdjęciowych. Każda sesja uczy mnie czegoś nowego, z każdej wyciągam wnioski, przez co zapisy w umowie byłyby coraz dłuższe. Teraz prawie wszystko znajdziecie TUTAJ. I tak oto od dziś na sesji podpisujecie tylko potwierdzenie zapoznania się z tym regulaminem, RODO i ewentualną zgodę na publikację zdjęć.

Rezerwacja terminu sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją tego regulaminu oraz następuje po opłaceniu zadatku. Na sesji otrzymujecie do podpisania RODO oraz informację, że akceptujecie regulamin oraz ewentualnie zgodę na publikację zdjęć.

 1. Zgłaszając się na sesję akceptujecie mój styl pracy.  Zapoznaliście się z portfolio Wykonawcy zamieszczonym na: facebooku, stronie www,  instagramie oraz przyjmujecie do wiadomości i akceptujecie fakt, że zdjęcia zostaną wykonane zgodnie ze stylem i wizją artystyczną fotografa i z dbałością o atrakcyjne przedstawienie postaci.
 2.  W czasie rezerwacji sesji proszę o podanie Waszego imienia, nazwiska, adresu do korespondencji, numeru telefonu i adresu mailowego- jest to niezbędne do realizacji usług.
 3.  Rodzaj pakietu wybieracie przed sesją, ale po sesji macie możliwość zmiany pakietu na wyższy, jeżeli więcej zdjęć przypadnie Wam do gustu. (Dlaczego więc warto rezerwować od razu pakiet wyższy? Ponieważ przewiduje on m.in  dłuższy czas sesji. Więc jeżeli wiecie, że będziecie potrzebowali więcej czasu niż np. godzinna sesja w pakiecie MINI pomyślcie od razu o wyższym pakiecie).
 4.  Płatność zadatku następuje do 3 dni roboczych od dnia rezerwacji sesji zdjęciowej i ustalana jest indywidualnie. Druga część płatna najpóźniej do dnia sesji przelewem na rachunek bankowy Alior Bank 62 2490 0005 0000 4530 3762 9340, Fotografia Naturalna Izabela Waleszczyńska, ul. Grabowa 18, 11-010 Łęgajny, w tytule wpisując zawsze:  usługa fotograficzna- data sesjiZa dodatkowe usługi jak: odbitki, dodatkowe ujęcia, fotoalbumy również przyjmuję płatności tylko w formie przelewów.
 5. Zadatek nie podlega zwrotowi, gdy Zamawiający zrezygnują z usług wykonawcy. W przypadku choroby, czy bardzo brzydkiej pogody (patrz pkt 9) sesję można jednorazowo przełożyć, ale musi się odbyć maksymalnie w ciągu 2 miesięcy. W innym wypadku zadatek przepada. W przypadku awarii sprzętu uniemożliwiającej wykonanie zdjęć lub utraty danych z nośnika, spowodowanych zdarzeniami losowymi niezależnymi od Wykonawcy, Wykonawca odda wpłacone przez Zamawiających należności. Zamawiający nie będą wnosić z tego tytułu roszczeń.
 6. Każdy pakiet można zakupić w ramach bonu podarunkowego zgodnie z obowiązującą ofertą. Płatność w całości następuje przy zakupie bonu. Jego termin ważności znajduje się na bonie i wynosi 6 miesięcy od daty zakupu.
 7.  Na sesję należy pojawić się punktualnie. W przypadku nagłej nieobecności lub spóźnienia bardzo proszę o informację. Spóźnienie skutkuje skróceniem czasu sesji.
 8.  Na domowe sesje lifestyle ja przyjeżdżam do Was i jeżeli macie trudny dojazd do siebie to zawsze proszę o jakieś wskazówki, żebym ja też mogła do Was dotrzeć na czas.
 9.  Sesje plenerowe – istnieje możliwość jednorazowego przełożenia terminu ze względu na pogodę, ale czekamy do godziny przed sesją i jeżeli mamy burzę, silny wiatr i deszcze możemy umówić się na inny dzień. Pochmurne niebo nie jest powodem do odwołania sesji. W razie choroby ustalamy nowy termin. Jeżeli jest blisko, a Wam bardzo zależy możemy wówczas jechać do Was i zamiast pleneru wykonać domową sesję lifestylową. Drugą opcją jest sesja w mojej szklarni w Łęgajnach. Ale te rozwiązania ustalane są indywidualnie.
 10. W terminie do 14 dni roboczych od daty sesji Wykonawca dostarczy Zamawiającemu galerię online. Zamawiający w ciągu 7 dni roboczych wybierze ujęcia, zgodnie z ilością zdjęć w wybranym pakiecie (istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć). Jeżeli  upłynął miesiąc, a zdjęcia nie zostały wybrane, Wykonawca sam wybiera ujęcia. Gotowe zdjęcia w wersji elektronicznej przesyłam do 14 dni roboczych po dokonaniu wyboru, a odbitki będą do obioru w terminie do 21 dni roboczych od dnia dokonania wyboru przez Zamawiającego. Odbiór odbitek w siedzibie firmy. Możliwa jest przesyłka na koszt Zamawiającego (paczkomatem)-koszt 20 zł. Maksymalny czas przechowywania odbitek (czy innych produktów) to 3 miesiące od momentu poinformowania Zamawiających o tym, że zdjęcia są do odbioru. 
 11. Galeria internetowa służy do podglądu i wyboru ujęć. Gotowe zdjęcia w wersji elektronicznej wysyłam przez galerię internetową lub np WeTransfer.
 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć, surowych plików RAW.
 13. Wykonawca oświadcza, że wykona fotografie z najwyższą starannością równocześnie zastrzega sobie prawo do własnej twórczej ingerencji w zdjęcia, selekcji zdjęć i autorskiej obróbki graficznej. Obróbka zdjęć nie obejmuje takich operacji jak usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci. Modyfikacje wyglądu dotyczą usunięcia siniaków, wyprysków, drobnych skaleczeń. Nie wykonuję retuszu całej skóry.
 14. Zdjęcia z sesji przechowuję do 6 miesięcy, następnie kasuję je z dysków.
 15. Możliwość publikowania zdjęć z sesji jest ważnym elementem pracy fotografa. Dzięki zgodom na publikację innych klientów zobaczyliście moje prace. Dlatego zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie, czasem również w drukowanych materiałach promocyjnych (ulotki papierowe, fotoalbumy). Jeżeli nie chcecie udostępnić całego materiału z sesji, miło mi jest, jeżeli mogę pokazać chociaż jedno zdjęcie. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości. Decyzję możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu zdjęć z sesji. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać cofnięta.
 16. Wykonawca zachowuje pełne prawa autorskie do wykonanych fotografii i udziela Zamawiającemu nieograniczonej licencji na wykorzystanie niekomercyjne zdjęć, ich powielanie, kopiowanie itp. wyłącznie w celach prywatnych, wykluczając możliwość wykorzystania komercyjnego, czy udostępniania zdjęć stronie trzeciej w celu wykorzystania komercyjnego.
 17. Nie wyrażam zgody na kadrowanie, nakładanie filtrów oraz inne modyfikacje moich fotografii- to ja posiadam prawa autorskie.
 18. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość drukowanych zdjęć przez laboratoria fotograficzne w przypadku, gdy Zamawiający prywatnie zleca druk zdjęć.

Regulamin obowiązuje od dnia 22.04.2024 r.