DOKUMENTALNIE

fotograf waleszczyńska, waleszczynska, fotograf olsztyn

Dokumentalna fotografia rodzinna

Reportaż rodzinny

Dzień z życia

Fotografia Unposed

Ostatnio coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma nic piękniejszego do fotografowania niż codzienność. Z perspektywy czasu mogę Ci powiedzieć, że oglądając album rodzinny najdłużej zatrzymują mnie te szerokie kadry. Wieloplanowe. Te, na których coś się dzieje lub te na których widać nasze życie. Przestrzeń w której żyliśmy i to co lubiliśmy robić. Oglądam z zaciekawieniem jak zmienił się nasz dom, w co graliśmy, jakie zabawki lubiła Hania. Jakie wtedy było nasze życie. Dlatego teraz, kiedy sięgam po aparat, często nie chowam już zabawek po kątach. Nie sprzątam wszystkiego co mogłoby odciągnąć wzrok. Bo teraz to wiem, że to przecież jest takie istotne w budowaniu historii naszych wspomnień. To jak żyliśmy, gdzie mieszkaliśmy, co lubiliśmy robić.

A teraz zastanów się jakie Ty masz zdjęcia ze swojego dzieciństwa? Ja zdecydowanie te szerokie. I dzięki nim dziś mogę zobaczyć swoje dzieciństwo. Ludzi, którzy byli obok, miejsce, w którym żyłam, rzeczy, które mnie otaczały. Wszystko to, co odegrało znaczącą rolę w tym, kim jestem dzisiaj.

Jak wygląda sesja Dzień z życia, sesja Unposed ?

I o ile definicji z założenia nie lubię. Tym bardziej definiować fotografii nie lubię.

Powiem Ci tyle, że sa to zupełnie niewyreżyserowane sesje. Że pokazują Cię w Twojej codzienności. Codzienności Twojej rodziny. Pokazują rytuały. Gorsze i słabsze strony Twojego zwykłego-niezwyklego macierzyństwa. Pokazują dzieciństwo Twoich dzieci. Te prawdziwe. Z pisaniem patykiem w kałuży. Z zabawą, ale też małymi i dużymi smuteczkami, które przecież towarzyszą Twoim dzieciom każdego dnia.

Może chciałabyś zobaczyć wreszcie siebie wśród członków rodziny. Zachować w albumie wspomnienia takiego jednego dnia. Jednego dnia opowiadającego prawdziwą historię Twojej rodziny. Z Tobą. Z Tobą na fotografiach.
Może chciałabyś zobaczyć z boku jak ważnym ogniwem jesteś w swoim domu. Może wtedy docenisz siebie. Docenisz ile masz i jak wyjątkowe jest Twoje życie.

Zaproś mnie do siebie. Na PÓŁ DNIA lub na CAŁY DZIEŃ. Pozwól mi sfotografować Was takich jakimi jesteście naprawdę.Zapraszam Was na dokumentalne sesje rodzinne, Sesje dzień z życia, Sesje Unposed. Zaproś mnie, a zapiszę na fotografiach Waszą codzienność!