Sesja wizerunkowa

Sesja wizerunkowa
sesja wizerunkowa Olsztyn, sesja biznesowa Olsztyn

Sesja wizerunkowa

Może tworzysz w internecie, posiadasz swoją markę, piszesz na blogu, social mediach, a może tak jak ja oferujesz swoje usługi ? Może więc, powinnaś pomyśleć o sesji wizerunkowej?

Obecne czasy przeniosły sporo biznesów do sieci, ale żeby przebić się potrzebujesz także dobrych jakościowo zdjęć nie tylko swoich usług, produktów, ale i swoich do stworzenia silnej marki osobistej! Od jakiegoś czasu wykonuję dla Was właśnie także sesje wizerunkowe. Nie jest to jednak sztywna, oficjalna sesja na tłach- takich przecież wiesz- nie robię.

🍀Jaką więc sesję możemy zrobić? Wszystko zależy od Twojej działalności. Ale zdecydowanie są to zdjęcia mniej oficjalne. Takie, które ocieplą Twój wizerunek, zachęcą do kontaktu z Tobą. Wykonamy ją w miejscu Twojej pracy, tak aby pokazać, czym się zajmujesz, co robisz, bardziej naturalnie, po prostu po Twojemu.

🍀Podczas takiej jednej sesji możemy wspólnie stworzyć materiał, który będziesz mogła wykorzystać w sieci przez tygodnie, czy miesiące. Pomoże to uspójnić Twój profil, czy stronę. Zdjęcia te możesz wykorzystać przy tworzeniu wpisów, promocji, czy po prostu na stronę www.

🍀Także pomyśl, jeżeli publikujesz treści w sieci, posiadasz stronę www, działasz na Instagramie, czy Facebooku to zdjęcia z sesji wizerunkowej przydadzą Ci się nie raz!

Jak wybrać fotografa do sesji wizerunkowej?

Zanim wybierzesz fotografa sprawdź jego portfolio. Zajrzyj na stronę www, ale także media społecznościowe. Znajdź taką osobę, której estetyka, styl pracy Ci odpowiada. Ale oprócz stylu zawsze zachęcam do krótkiej rozmowy, przeczytaniu czegoś więcej o osobie, która ma Was fotografować. Bo oprócz estetyki ważna jest także relacja z tą osobą. W dużej mierze dzięki dobremu kontaktowi i zaufaniu do fotografa powstają najlepsze kadry. Często spotykam się z tym, że wiele osób nie lubi być fotografowanym, wstydzi się i nie czuje się komfortowo przed obiektywem. I tutaj właśnie sytuację ratuje atmosfera i kontakt nawiązany z fotografem. Bo jeżeli znajdziecie kogoś, z kim złapiecie wspólny język to uwierzcie, nie zauważycie kiedy, a będzie już po sesji 😉

Sesja wizerunkowa – jak się przygotować?

Koncepcja

Przemyśl koncepcję, charakter sesji. Gdzie mamy wykonać sesję, w jakim klimacie, do czego chcesz wykorzystać dane zdjęcia. A jeżeli nie masz kompletnej wizji, napisz, razem ustalimy wspólną wizję 🙂

Miejsce

Najczęściej jest to biuro, pracowania, dom. Miejsce, gdzie głównie tworzysz treści, czy usługi, gdzie pracujesz. Czasami jednak nie ma takiego miejsca, wtedy wspólnie wybieramy lokalizację sesji najbardziej pasującą do wizji sesji, do tematu.

Stylizacja

Polecam Wam przygotować sobie kilka stylizacji, tak, aby zdjęcia wykorzystywane co jakiś nie były takie same, żeby na pierwszy rzut oka klient nie poznał, że wszystkie te zdjęcia pochodzą z jednej sesji. Odnośnie ubioru wiele zależy tak na prawdę od charakteru sesji, ale zawsze polecam Wam to, w czym będziecie czuli się wygodnie. W czym będziecie sobą.

Akcesoria

Nie zapomnijcie także o dodatkach, Waszych produktach, one także często odgrywają główną rolę w takich sesjach lub tworzą kompletne tło do takich zdjęć.A dziś kilka kadrów sesji wizerunkowej Oli, która prowadzi wraz z mężem English Academy – Praktyczna Nauka Języka Angielskiego , ale także bloga Ola czyta .

Olu dziękuję za świetną współpracę !