Chrzest Święty Mikołaja Spychowo

Chrzest Święty Mikołaja Spychowo

Ostatni czas przyniósł nam wiele zmian. Wstrzymane zostały także Chrzty Święte, czy Pierwsze Komunie Święte. Aktualnie powoli próbujemy wrócić do rzeczywistości sprzed pandemii koronawirusa. Wielu rodziców czekało na możliwość ochrzczenia swoich dzieci i wreszcie nadszedł taki czas. Chrztów zatem jest aktualnie bardzo dużo. Mikołajek akurat należał do tej grupy, którzy czekać nie musieli i wszystko odbyło się w zaplanowanym terminie. 

przygotowanie w domu

Reportaż z Chrztu Świętego najlepiej rozpocząć w domu. Przygotowania to doskonały moment, aby rodzice, dziecko oraz najbliżsi gości przyzwyczaili się do mojej obecności, do aparatu. W domu fotografuję detale, takie jak ubranko do chrztu, szatkę, świecę, czy pamiątki chrztu. Jestem obecna podczas ubierania maluszka. Mam wrażenie, że im mniejsze dziecko tym dzielniej znosi całe przygotowania do tego ważnego momentu w swoim życiu. Mikołaj był istnym Aniołkiem od samego mojego wejścia do jego domu, a jego starsza siostra dzielnie towarzyszyła mu podczas przygotowań.  

ceremonia w kościele

Podczas ceremonii Chrztu Świętego uwieczniam najważniejsze momenty. Po zakończonym nabożeństwie wykonuję pamiątkowe, rodzinne ujęcia przed ołtarzem lub kościołem.

Podczas przyjęcia dla gości

Ochrzczony Mikołajek wraz z gośćmi świętował ten wyjątkowy dzień w Leśnym Zakątku na Koczku. Po uroczystym obiedzie był czas na pamiątkowe zdjęcia gości (rodziców, dziadków, cioć i wujków).

Mikołaj dostał sesję zdjęciową w prezencie od swojej Matki Chrzestnej. Mam nadzieję, że za paręnaście lat będzie jej bardzo wdzięczny za taką pamiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *